Przycisk

 

Konferencje i szkolenia

Find us at

Konferencje i szkolenia

  Analiza

Newsletter

Contact

 Home

  News

  Organization

  Adverts

  Conferences and training

Analysis

  Gallery

 Home 

 News 

 Organization 


 Adverts 


 

  1. pl
  2. en
  3. de

Home

News

Organization

Adverts

Conferences and training

Analysis

Gallery

Contact

                      Jednym z istotnych zagadnień dotyczących funkcjonowania na rynku pracy jest temat kariery. Warto więc, aby każde dziecko zadało sobie pytanie – czym jest dla niego kariera zawodowa? Jak myśli o swojej przyszłości i czy wie, że może ją zaplanować?

 

                        Dzisiejszy rynek pracy daje wiele możliwości. Dlatego wskazane jest, abyśmy wszyscy stali się projektantami własnej drogi zawodowej  i dawali tym samym dobry przykład dzieciom i młodzieży. Im wcześniej pokażemy młodemu pokoleniu, że warto inwestować w siebie i swoją przyszłość, tym lepiej.

 

                   Potoczne rozumienie słowa kariera często kojarzy się z osiągnięciem bliżej niesprecyzowanego sukcesu zawodowego i życiowego – sławą, pieniędzmi i zainteresowaniem mediów. Stąd może się brać przeświadczenie, że osoba z wykształceniem zawodowym nie może „zrobić kariery”. Warto zatem wspólnymi siłami pracować nad zmianą podejścia do tego tematu.

 

                        Uświadamiajmy młodzież, że kształcenie w szkole branżowej ma sens i wartość, a dziecko wybierając naukę w tym rodzaju szkoły może odnieść sukces i czuć satysfakcję. Zwracajmy uwagę, że uczeń szkoły branżowej jest równie wartościowy jak wychowanek każdej innej placówki edukacyjnej. Pokazujmy, że wykształcenie zawodowe nie zamyka drogi do dalszej nauki. Przypominajmy, że w każdym zawodzie można odnieść powodzenie, jeśli naprawdę lubimy to, co robimy.

 

                       Przebieg naszej kariery zależy od wielu czynników – m.in. pomysłu na siebie, motywacji, dobrego planu i wytrwałości. Bądźmy zatem dla młodego pokolenia inspiracją w dokonywaniu wyborów. Służmy wsparciem w podejmowaniu decyzji wpływających na ich przyszłość i poczucie zadowolenia.

 

 

Opracowała :

Beata Dąbek

Doradca zawodowy

CWRKDiZ w Poznaniu

Kariera - co to jest ? 

News

Home

Organization

Adverts

Conferences and training

Analysis

Gallery

Contact