Przycisk

 

Konferencje i szkolenia

Znajdź nas  na

Newsletter

  1. pl
  2. en
  3. de

 Aktualności

 Organizacja

Ogłoszenia

Konferencje i szkolenia

Analiza

Galeria

Kontakt

 Strona główna

                      Jednym z istotnych zagadnień dotyczących funkcjonowania na rynku pracy jest temat kariery. Warto więc, aby każde dziecko zadało sobie pytanie – czym jest dla niego kariera zawodowa? Jak myśli o swojej przyszłości i czy wie, że może ją zaplanować?

 

                        Dzisiejszy rynek pracy daje wiele możliwości. Dlatego wskazane jest, abyśmy wszyscy stali się projektantami własnej drogi zawodowej  i dawali tym samym dobry przykład dzieciom i młodzieży. Im wcześniej pokażemy młodemu pokoleniu, że warto inwestować w siebie i swoją przyszłość, tym lepiej.

 

                   Potoczne rozumienie słowa kariera często kojarzy się z osiągnięciem bliżej niesprecyzowanego sukcesu zawodowego i życiowego – sławą, pieniędzmi i zainteresowaniem mediów. Stąd może się brać przeświadczenie, że osoba z wykształceniem zawodowym nie może „zrobić kariery”. Warto zatem wspólnymi siłami pracować nad zmianą podejścia do tego tematu.

 

                        Uświadamiajmy młodzież, że kształcenie w szkole branżowej ma sens i wartość, a dziecko wybierając naukę w tym rodzaju szkoły może odnieść sukces i czuć satysfakcję. Zwracajmy uwagę, że uczeń szkoły branżowej jest równie wartościowy jak wychowanek każdej innej placówki edukacyjnej. Pokazujmy, że wykształcenie zawodowe nie zamyka drogi do dalszej nauki. Przypominajmy, że w każdym zawodzie można odnieść powodzenie, jeśli naprawdę lubimy to, co robimy.

 

                       Przebieg naszej kariery zależy od wielu czynników – m.in. pomysłu na siebie, motywacji, dobrego planu i wytrwałości. Bądźmy zatem dla młodego pokolenia inspiracją w dokonywaniu wyborów. Służmy wsparciem w podejmowaniu decyzji wpływających na ich przyszłość i poczucie zadowolenia.

 

 

Opracowała :

Beata Dąbek

Doradca zawodowy

CWRKDiZ w Poznaniu

Kariera - co to jest ? 

   Aktualności

   Strona główna

Organizacja

   Ogłoszenia

   Konferencje i szkolenia

   Analiza

    Galeria

Kontakt