24 sierpnia 2018

       

  

Szanowni Państwo,


     Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Fundacją Kultury Irlandzkiej i Konsulatem Honorowym Irlandii w Poznaniu, serdecznie zapraszają do skorzystania z projektów edukacyjnych dedykowanych uczniom szkół podstawowych i średnich oraz przedszkolakom.

  

     Dzięki naszej trójstronnej współpracy pojawia się możliwość szerokiego spopularyzowania wiedzy o Irlandii, jej kulturze, historii jak i współczesnym obliczu wśród młodzieży Wielkopolski. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.

    „Irlandia w szkole” jest autorskim projektem edukacyjnym działającej od 2003 roku, Fundacji Kultury Irlandzkiej stworzonym dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Jest to projekt ogólnopolski, którego głównym zadaniem jest przybliżenie Irlandii uczniom polskich szkół. Od samego początku Fundacja współpracuje przy realizacji projektu z Konsulatem Honorowym Irlandii w Poznaniu, a projekt objęty jest jego patronatem honorowym. Współpraca ta pozwala uczestnikom na poznawanie sposobu działania i roli placówek dyplomatycznych.

 

   Jego wielopłaszczyznowy sposób realizacji pozwala na: prowadzenie zajęć w szkole, organizacji zajęć w siedzibie Fundacji, wspierając szkoły w organizacji konkursów, imprez dedykowanych Irlandii, organizacje lekcji z native speakerami z Irlandii prowadzonych przez skype, organizacje konkursów i wiele, wiele więcej. Nauczyciele otrzymują od nas materiały pomocne przy samodzielnej realizacji projektu, wsparciem jest również stworzona specjalne na potrzeby projektu strona internetowa www.fki.home.pl/irlandiawszkole.

 

     Dzięki projektowi „Irlandia w szkole” uczniowie mają szansę na wszechstronne poznanie Irlandii, jej historii, kultury, tańca, muzyki i tradycji. Co roku grono uczestników „Irlandii w szkole” powiększa się, w projekcie są również szkoły, które realizują projekt nieprzerwanie od kilku lat. To również dzięki nim projekt co roku przybiera inna formę o temat przewodni. Pozwalając się skupić na coraz to nowym aspekcie irlandzkiej kultury i historii. W roku szkolnym 2018/2019 tematem tym będzie życie i twórczość laureata literackiej Nagrody Nobla Seamusa Heaneya a także aspekty związane z irlandzką walką o niepodległość – setną roczną powstania irlandzkiego parlamentu – Dáil Eireann i wybuchu wojny o niepodległość (rok 2019).

 

    „Z Seanem przez świat” to autorski projekt edukacyjny Fundacji realizowany na terenie Poznania i Wielkopolski. Głównymi bohaterami projektu są pluszowe owieczki o imieniu Sean i Siobhán. Z nimi dzieci będą poznają poszczególne kraje i krainy anglojęzyczne – Irlandię, Anglię, Szkocję, Walię, Kanadę, USA i Australię. Każda prezentacja multimedialna jest przygotowana w taki sposób by pokazać dzieciom najbardziej charakterystyczne elementy danego kraju zarówno w aspektach związanych z szeroko rozumianą kulturą jak i geografią, światem fauny i flory, kuchni itd. Po każdym spotkaniu przedszkolaki otrzymują zadanie plastyczne związane z prezentacją.

Poszczególne zajęcia mogą być poszerzone o spotkanie z irlandzkimi baśniami, zielone warsztaty plastyczne czy warsztaty tańca irlandzkiego.

 

     Skorzystanie z projektu jest całkowicie bezpłatne. Szczegóły organizacyjne Fundacja Kultury Irlandzkiej  ustala indywidualnie ze zgłoszonymi placówkami.Zapraszamy do kontaktu fundacja@fki.home.pl

 

Współpraca Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego z Fundacją Kultury Irlandzkiej i Konsulatem Honorowym Irlandii.
CWRKDiZ w Poznaniu o współracy UMWW z Konsulatem Honorowym Irlandii

   Aktualności

   Strona główna

Organizacja

   Ogłoszenia

   Konferencje i szkolenia

   Analiza

    Galeria

Kontakt

Przycisk

 

Konferencje i szkolenia

Znajdź nas  na

Newsletter

  1. pl
  2. en
  3. de

 Aktualności

 Organizacja

Ogłoszenia

Konferencje i szkolenia

Analiza

Galeria

Kontakt

 Strona główna