18 października 2018

Gościliśmy w Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu przedstawicieli Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu.

Spotkanie było okazją do rozmów na temat wspólnie planowanych przedsięwzięć związanych z upowszechnianiem kształcenia dualnego i zawodowego w szczególności dotyczących zawodu plecionkarza i wikliniarza na rok 2019.

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy to organizacja zrzeszająca pasjonatów i entuzjastów zawodu, z całego kraju, działająca na rzecz integracji społecznej, edukacji i ochrony dorobku kulturowego oraz stawiająca sobie za cel ocalenie plecionkarstwa i wikliniarstwa dla przyszłych pokoleń. Dzięki działaniom Stowarzyszenia plecionkarstwo w Polsce zostało wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu daje możliwości do kształcenia m.in. w zawodzie plecionkarza i wikliniarza, co stwarza możliwość do utrzymania tradycji i funkcjonalności we wszystkich rzeczach jakie są wytwarzane przez tych pasjonatów.

 Spotkanie w siedzibie CWRKDiZ w Poznaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich Spotkanie w siedzibie CWRKDiZ w Poznaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich

 

CWRKDiZ w Poznaniu włącza się z działania promujące zawód plecionkarza i wikliniarza. Wspólnie będziemy pracować nad zwiększeniem świadomości młodych ludzi, jak ważne są relacje przekazywane z pokolenia na pokolenie, aby nie zatracić tożsamości tradycji związanej z zawodami zapomnianymi.

Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu 16.10.2018r.
Spotkanie w siedzibie CWRKDiZ w Poznaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Plecionkarzy i Wikliniarzy Polskich

   Aktualności

   Strona główna

Organizacja

   Ogłoszenia

   Konferencje i szkolenia

   Analiza

    Galeria

Kontakt

Przycisk

 

Konferencje i szkolenia

Znajdź nas  na

Newsletter

  1. pl
  2. en
  3. de

 Aktualności

 Organizacja

Ogłoszenia

Konferencje i szkolenia

Analiza

Galeria

Kontakt

 Strona główna