20 września 2018

8 września gościliśmy w Kaliszu, gdzie odbyła się konferencja pt. „Uczenie się przez konstruowanie - szansą dla młodych talentów” zorganizowana przez Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

 

Uroczystego otwarcia konferencji dokonała Pani Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

O KMO - Klubie Młodego Odkrywcy oraz „Modułowych pracowniach przyrodniczych” dla klas IV-VIII szkół podstawowych opowiadali przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik.

 

Pan Wojciech Wasik - Prezes Zarządu Pratt & Whitney firmy w Kaliszu (produkującej silniki do różnego rodzaju samolotów) opowiadał z pasją o autorskim projekcie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży pt. „Latająca Szkoła”, dając tym samym przykład jak może wyglądać współpraca firm ze szkołami.

  

Część ogólna zakończona została wystąpieniem Pani Marii Mach dyrektor Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci, która opowiedziała o wyzwaniach związanych z  pracą ze zdolną młodzieżą. Stowarzyszenie ma na celu pomoc młodym, utalentowanym osobom poprzez uczestnictwo w obozach, spotkaniach czy szkołach letnich.

 

Następnym elementem konferencji były tematyczne seminaria, gdzie można było od strony praktycznej doświadczyć to, o czym mówiono w części ogólnej.

 

Nasi doradcy uczestniczyli w seminarium o ciekawym tytule „Latająca Szkoła  - dlaczego samoloty latają”, gdzie zaproszone dzieci miały okazję poprzez praktykę poznać podstawowe zasady fizyki, dzięki którym możliwy jest start samolotu.

                                                                                  

Tego typu konferencje są bardzo potrzebne ponieważ, inspirują i uczą jak ciekawie można pokazywać i tłumaczyć świat dzieciom i młodzieży. Taką możliwość zapewniła nam Pani Magdalena Sekura - Nowicka z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Konferencja „Uczenie się przez konstruowanie – szansą dla młodych talentów” - 18.09.2018r.
CWRKDiZ w Poznaniu na konferencji „Uczenie się przez konstruowanie – szansą dla młodych talentów”  w Kaliszu

   Aktualności

   Strona główna

Organizacja

   Ogłoszenia

   Konferencje i szkolenia

   Analiza

    Galeria

Kontakt

Przycisk

 

Konferencje i szkolenia

Znajdź nas  na

Newsletter

  1. pl
  2. en
  3. de

 Aktualności

 Organizacja

Ogłoszenia

Konferencje i szkolenia

Analiza

Galeria

Kontakt

 Strona główna