28 czerwca 2018

Dzięki zaangażowaniu Adama Szukca, poznańskiego fryzjera męskiego i barbera oraz Grażyny Łakomiec, dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu uczniowie w stolicy Wielkopolski będą mogli uczyć się nowego zawodu: fryzjer męski – barber.

 

Nowy kierunek kształcenia zawodowego będzie prowadzony w formie eksperymentu pedagogicznego w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu, która od wielu lat kształci fryzjerów. Uczniowie uczą się tam zarówno fryzjerstwa męskiego, jak i damskiego. Według Adama Szulca obecny rynek pracy potrzebuje wyspecjalizowanych fryzjerów-barberów. Jak podkreśla, wbrew pozorom fryzjerstwo damskie i męskie bardzo się od siebie różni. Wpływ na to ma nie tylko specyfika włosów danej płci, ale również duże równice w narzędziach oraz kosmetykach przeznaczonych dla mężczyzn i kobiet.

 

Poza tym do tej pory w ramach edukacji zawodowej nie istniał zawód barbera. Osoby chcące w nim pracować musiały korzystać z drogich kursów, a samą praktykę nabywać już podczas pracy w barbershopie. Dzięki nowej klasie ma się to zmienić. Jej absolwenci mają być wyspecjalizowani w fryzjerstwie męskim oraz pielęgnacji, strzyżeniu i goleniu bród. Teoretyczną wiedzę zdobędą podczas zajęć w szkole. Te poprowadzi sam Adam Szulc, który napisał również specjalną książkę, będącą pomocą w nauce. Uczniowie nowej klasy otrzymają ją nieodpłatnie. Praktykę z kolei zdobywać będą w kilkunastu zakładach fryzjerskich, które udało się pozyskać do współpracy.

 

Ostateczna zgoda Ministerstwa Edukacji Naukowej na realizację eksperymentalnej klasy zapadła dopiero 19 czerwca br., dlatego poznański barber oraz dyrekcja szkoły robią wszystko, aby jak najwięcej uczniów zachęcić do nauki w nowym zawodzie. Dziś zorganizowali wspólną konferencję prasową, podczas której opowiadali o nowej klasie i informowali o trwającym cały czas naborze. Dzięki licznie zgromadzonym mediom wierzą, że ta informacja dotrze do wszystkich zainteresowanych uczniów i szybko uda się zebrać odpowiednią liczbę kandydatów.

Galeria zdjęć

Fryzjer męski – barber nowym zawodem w Poznaniu

Przycisk

 

Konferencje i szkolenia

Znajdź nas  na

Newsletter

  1. pl
  2. en
  3. de

 Aktualności

 Organizacja

Ogłoszenia

Konferencje i szkolenia

Analiza

Galeria

Kontakt

 Strona główna

CWRKDiZ-w-Poznaniu-nowy-zawód

   Aktualności

   Strona główna

Organizacja

   Ogłoszenia

   Konferencje i szkolenia

   Analiza

    Galeria

Kontakt