12 czerwca 2018

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu zostało patronem honorowym konkursu o tytuł Najlepszego Programisty Miasta Poznania, organizowanego przez Zespół Szkół Łączności w Poznaniu. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 15 czerwca 2018 r.

 

Do konkursu zostało zgłoszonych 16 drużyn z województwa wielkopolskiego, z czego siedem zakwalifikowało się do części praktycznej zmagań.

 

Część pierwsza konkursu rozpoczęła się już w październiku 2017 r. i dotyczyła nauki programowania. W tym czasie uczniowie rozwiązywali zadania z różnych dziedzin programowania. Tematyka obejmowała m.in. szyfrowanie, algorytmy zachłanne, zastosowanie fizyki w programach użytkowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi językami programowania  C/C++, C#, Scratch.

 

Część druga praktyczna oparta jest na prototypowaniu układów na zestawie Arduino UNO, gdzie uczniowie mogą realizować zaprojektowane przez siebie układy. Finaliści spotykali się podczas cyklicznych sobotnich spotkań, podczas których uczyli się podstaw programowanie Arduino.

 

Celem konkursu jest popularyzacja informatyki poprzez zaciekawienie młodzieży tematyką IoT - Internet Rzeczy. Efektem końcowym spotkań jest stworzenie przez każdy z zespołów gotowego produktu użytkowego, przekonanie jurorów konkursowych do swojego projektu, jak również jak ciekawie zaprezentować produkty przed publicznością.

CWRKDiZ w Poznaniu patronem konkursu dla programistów.
Podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy CWRKDiZ w Poznaniu a Zespołęm Szkół Budownictwa nr1 w Poznaniu

   Aktualności

   Strona główna

Organizacja

   Ogłoszenia

   Konferencje i szkolenia

   Analiza

    Galeria

Kontakt

Przycisk

 

Konferencje i szkolenia

Znajdź nas  na

Newsletter

  1. pl
  2. en
  3. de

 Aktualności

 Organizacja

Ogłoszenia

Konferencje i szkolenia

Analiza

Galeria

Kontakt

 Strona główna